trendhouse3-1 Przestrzeń, która inspiruje do tworzenia wielkich rzeczy Impact Club uruchomiony
w lipcu 2020 roku przez
Fundację Venture Cafe Warsaw
oh__img121 Wielopoziomowa platforma współpracy na rzecz lepszej przyszłości dla kolejnych pokoleń Impact Club uruchomiony
w lipcu 2020 roku przez
Fundację Venture Cafe Warsaw
oh__demo6__3a-min-4 Program rozwoju kompetencji przyszłości Impact Club uruchomiony
w lipcu 2020 roku przez
Fundację Venture Cafe Warsaw

Trend House to prywatna przestrzeń klubowa, platforma budowania wysokopoziomowych relacji i współpracy oraz elastyczny program rozwoju kompetencji przyszłości.

Projektując tą przestrzeń inspirowaliśmy się pracowniami wynalazców. Funkcjonowały one często jako nieformalne miejsca spotkań. Tam rozpoczynały się relacje i współprace, które czasami zmieniały bieg historii. Chcemy, by Trend House był platformą do ważnych rozmów, katalizatorem rozwiązań i miejscem, które ma inspirować do tworzenia lepszej przyszłości.

Trend House to najnowszy eksperyment Fundacji Venture Café, której misją jest „spontaniczne” łączenie innowatorów, a w efekcie rozwiązywanie ważnych problemów społecznych, ekonomicznych i technologicznych.

Aureliusz Górski
Dyrektor Zarządzający Fundacji Venture Cafe Warsaw, Współzałożyciel Kampusu Innowacji CIC

Napisali o nas

Ekskluzywna przestrzeń w kompleksie biurowym Varso Place

najwyższym biurowcu w Unii Europejskiej

Prywatna przestrzeń klubowa

na terenie Kampusu Innowacji

Prywatna restauracja i bar

dostępna wyłącznie dla członków ekosystemu i ich gości

Prywatna
czytelnia

z dostępem do topowych książek i raportów

Pokoje
projektowe

wyposażone w narzędzia do design thinking

Centrum konferencyjne

wraz ze sprzętem do wydarzeń hybrydowych

To wszystko w otoczeniu Kampusu Innowacji CIC

Wspólne miejsce spotkań ludzi zorientowanych na przyszłość

To miejsce, w którym świat innowacji społecznych, edukacji, sztuki, biznesu, technologii przecina się, tworząc interdyscyplinarną platformę do współpracy. Wspólnym mianownikiem dla naszej społeczności jest budowanie kultury zaufania, współpracy oraz orientacja na tworzenie lepszej przyszłości dla kolejnych pokoleń.

0 +
Członków (04/2022)

TH Tribes, impactowe grupy robocze

TH Tribes (plemiona) to program inspirowany książką Setha Godina. Celem powołania ich do życia jest rozwój pomysłów inicjowanych przez członków, budowanie kolektywnej mądrości oraz rozwijanie kompetencji współpracy. Każde plemię oprócz działań wewnętrznych organizuje otwarte sesje tzw. Tribe Forum oraz może prowadzić zamknięte grupy projektowe skupione na innowacjach o charakterze społecznym. 

Jako Fundacja Venture Café Warsaw staramy się otoczyć je opieką w fazie początkowej i wesprzeć ich dalszy rozwój poprzez połączenie z istniejącymi programami, powołanie dedykowanego Think-Tanku, inkubowanie i akcelerację projektów społecznych.

W naszym klubie działają lub działały m.in. grupy:

  • Przywództwo Przyszłości
  • New Education Forum
  • GAIA – Global Artificial Intelligence Association
  • CoopTech Garage by Spółdzielnia PLZ
  • Warsaw Innovation District 2025
  • Sustainable Business / SDG 2030
  • International Bridges
  • Water Crisis 2050

TH Future Academy

Liderzy potrzebują w dzisiejszych czasach zupełnie nowego podejścia do edukacji, dlatego cały program rozwoju został oparty o model Blended Learning 3.0. Miesza w sobie elementy edukacji w świecie rzeczywistym i wirtualnym, a także dostosowuje się do indywidualnych potrzeb: rozwój prowadzony (program), nauka poprzez realizowanie projektów, samokształcenie przy wykorzystaniu narzędzi.

Program budowania relacji i kultury współpracy

W świecie, w którym zaciera się granica między tym co wirtualne, a tym co realne, najistotniejszym kapitałem staje się zaufanie i głębokie relacje pomiędzy ludźmi. Dzięki nim jesteśmy w stanie przekonywać innych do współpracy i budować więzi, które okazują się kluczowe w trudnych momentach. Z badań wynika, że jest to możliwe tylko dzięki rozmowom twarzą w twarz. Dlatego formuła wszystkich wydarzeń w Trend House została zaprojektowana tak, by stymulować poznawanie się członków. Różne typy spotkań dopasowane są do różnych typów osobowości. Sama przestrzeń klubu została również stworzona właśnie z myślą o dawaniu pretekstów do spontanicznych spotkań i interakcji.

Wprowadzenie do społeczności
Wspólnie z ambasadorami Chivas®, w każdą ostatnią środę miesiąca organizujemy wyjątkowe wprowadzenie połączone z rytuałem tworzenia własnego blendu whiskey.

POZNAWANIE INNYCH

Family Time
Comiesięczne spotkanie integracyjno-informacyjne dla wszystkich członków Klubu, łączące nowych i obecnych członków rodziny TH. Odbywa się zawsze w ostatnią środę miesiąca w formie mini-przyjęcia, zaraz po rytuale wprowadzenia nowych członków.

Good Morning Science
W każdy pierwszy wtorek miesiąca nasi kucharze serwują śniadania, a członkowie Klubu mają okazję dyskutować na temat najnowszych i najważniejszych wydarzeń ze świata nauki. To również świetna szansa, by opowiedzieć o swoich wyzwaniach i potrzebach.

Grupy Mastermind
Co miesiąc organizujemy otwartą sesję wymiany doświadczeń tzw. grup Mastermind, podczas której rozmawiamy na temat przywództwa, autoprezentacji, komunikacji i zarządzania zespołem.

Success Is a Blend
To spotkania, podczas których klubowicze dzielą się swoim sukcesem w gronie społeczności. To doskonała okazja, aby poznać się bliżej, dzieląc się nie tylko swoim osiągnięciem, ale także przebytą drogą oraz sposobami pokonywania napotkanych przeszkód. To okazja do wspólnego celebrowania, o której oprawę dba nasz partner CHIVAS.

Rozmowy o przyszłości Europy, spotkania organizowane we współpracy z Instytutem Nowej Europy think thankiem skupionym na sytuacji międzynarodowej, w ramach których zapraszamy gości ze świata polityki i administracji publicznej do debaty na tematy ważne i aktualne dotyczące m.in. możliwych scenariuszy integracji europejskiej.

Czujesz,
że to miejsce dla Ciebie?

FUNDACJA
VENTURE CAFÉ WARSAW

Chmielna 73
00-801, Warszawa

KRS 0000671155
REGON 366932065
NIP 5213774811

trendhouse@venturecafewarsaw.org
www.venturecafewarsaw.org